často kladené dotazy

160 LITRŮ vs. 80 LITRŮ?

Určitě jste si všimli, že na některých Sodastream bombičkách stojí “až 80l” sodovky, na některých “až 60l” na některých dokonce "až 15l". Co to znamená? Důležité je slovíčko "až" - jde totiž o teoretický odhad. Všechny bombičky jsou identické, se stejným obsahem CO2. Jde pouze o modernizaci etiket, jelikož nové stroje Sodastream jsou efektivnější a udělají více sodovky. Samozřejmě záleží na míře nasycení. Na zadní straně si tuto informaci můžete ověřit, kde stojí “obsah CO2 425g”. Tento obsah je tedy ve všech bombičkách stejný. Existují i takzvané startovní bombičky, kde je napsáno “až 15l”, nebojte se, i tyto bombičky plníme na 425g. Jak píšeme ve třetím bodě, šetříme na nových plastových obalech.

2JSOU NAŠE BOMBIČKY OPRAVDU PLNÉ?

Zde je návod, jak jednoduše zkontrolovat, že je bombička opravdu plná:
- ve vrchní části nad etiketou je vyražena hmotnost prázdné bombičky (označená TARE 0.74KG). U jednotlivých bombiček se váha mírně liší.
- plné bombičky by měli mít 425g CO2, což je uvedené na spodní části etikety.
- plnou bombičku tedy dáte na kuchyňskou váhu a zobrazí se váha bombičky s CO2 (v našem případě 1165g). Odečtením váhy samotné bombičky, což je v tomto případě 740g, nám vyjde 425g = plná bombička.

3PROČ JSME TAK LEVNÍ?

Někteří zákazníci nemohou uvěřit naší nízké ceně a hledají mouchy. Žádně mouchy nejsou! Bombičky jsou plněny ve specializovaných plnírnách kvalitním potravinářským plynem CO2 a každá jednotlivá bombička prochází důkladnou výstupní kontrolou. Šetříme na jiných věcech, které podle nás nejsou pro uživatele tak důležité. Bombičky plníme v ČR a nikoliv v zahraničí. Dále šetříme na věcech, jako je přetisk nových plastových etiket, z tohoto důvodu nemusí být vždy naše bombička na pohled esteticky dokonalá. Dále šetříme na umělohmotných víčkách a plastových pečetích, čímž šetříme i přírodu.